Новости

Прочитајте за активностите и новостите поврзани со нашиот клуб

ПОСТАВЕНИ СЕ ТЕМЕЛИТЕ, НА РЕД СЕ РЕЗУЛТАТИТЕ – интервју со директорот на Брера Струмица Јован Симиќ

Заврши Првата фудбалска лига на Македонија, во која ова сезона „Брера Струмица“ го зачува прволигашкиот статус, успеа да им создаде главоболки на останатите прволигаши а го направи и најголемиот трансфер...

Се остварува најголемиот трансфер во историјата на АП Брера Струмица – Трајков од 1 јули нов играч на ФК Полисја од Украина

Димитар Трајков ќе стане нов играч на ФК ,,Полисја“ од Житомир Украинa, откако успешно ги заврши медицинските прегледи во овој град и го потпиша преддоговорот  со новиот клуб. Трајков во...

Обезбеден опстанокот во Прва лига – реми кај Шкупи !

Нашите момци и следната натпреварувачка сезона ќе играат во Првата лига. Во денешното претпоследно коло  освоија бод на гостувањето кај Шкупи откако одиграа без голови а опстанокот е осигурен по...

Во претпоследното коло и гостуваме на Шкупи – бодовите императив за двата тима !

Првиот тим на Брера Струмица во рамките на претпоследното 32 коло од Првата фудбалска лига на Македонија му гостува на Шкупи.  Тешко гостување со оглед дека Шкупи цели кон шампионска...

Нашиот клуб има одлични деца – со две генерации победници на регионалниот турнир во Струмица

Две генерации на ФК АП Брера Струмица и тоа 2014, 2015 година, обезбедија пласман на завршен турнир од Детската лига на ФФМ во Скопје откако денеска на регионалниот, во конкуренција...

ФК Брера со ЖФК Тиверија од Струмица, домаќини на 60 лица со попречености од земјава

ФК Брера Струмица и ЖФК Тиверија беа домаќини на околу 60 тина лица со попречености од повеќе Дневни центри и здруженија од земјава и преку игра и забава, се едуцираа,...

Само бод во дуелот со штипска Брегалница

Нашите првотимци освоија бод во дуелот со Брегалница од Штип, која успеа да се одбрани на стадионот Кукуш во Турново.  Иако постојано игравме на половината на гостинскиот состав, не успеавме...

Денеска предвелигденски во Турново со штипска Брегалница за нова победа и опстанок !

Првиот тим денеска на стадионот Кукуш во Турново го игра најважниот натпревар во ова полусезона. Домаќини сме на Штипска Брегалница против која ни се потребни три бода за сигурен опстанок...

Пораз во Тетово од Шкендија – имавме водство, но не го издржавме притисокот

Нашиот тим не успеа да го изненади тимот на Шкендија во Тетово. Во финишот од средбата потклекна на притисокот на домаќините иако имавме водство од 2:0. Последните минути беа кобни...

Првомајски против Шкендија во Тетово за која имаме респект но одиме по нов добар резултат

Во вонредното 30 то коло од Првата фудбалска лига на Македонија, нашиот сениорски состав утре и гостува на тетовска Шкендија која во финишот од првенството ги подгреа страстите за освојување...

Марко Алчевски капитенски предводник на Брера Струмица и еден од најдобрите голмани во македонскиот шампионaт

Нашиот голман Марко Алчевски со вчерашните одлични интервенции во дуелот со Вардар од Скопје во рамките на 29 првенствено коло уште еднаш ги покажа своите одлични голмански перформанси. Тој беше...

Победа против Вардар, освоени три доста важни бода за опстанок во Прва лига !

Нашите момци денеска на теренот Кукуш во Турновo издвојуваа значајна победа во трката за опстанок во Првата лига.  Освоивме три бода против скопски Вардар откако славевме со 2:0. Во мечот...
1 2 3 4 15
This site is registered on wpml.org as a development site.