Следен натпреварФК АП БРЕРА Струмица vs ФК Шкупи/10.12.2023/СЦ Пандевmk

Новости

Прочитајте за активностите и новостите поврзани со нашиот клуб

Брера Струмица и Џовани Валенти спогодбено го раскинаа договорот – против Шкупи тимот ќе го предводи Стојчев

Управата на „Брера Струмица“ спогодбено го раскина договорот со шефот на стручниот штаб Џовани Валенти кој од денес нема да го предводи првиот тим. Раководството на клубот на овој чекор...

Минимален пораз од Работнички во Скопје откако останавме со играч помалку на теренот

Сениорскиот состав на Брера претрпе минимален пораз во претпоследното есенско коло од Првата фудбалска лига на Македонија . На гостувањето кај Работнички загубивме со 1:0 откако Нахуел Исмаил Франко во...

ФК Брера Струмица со поддршка на лицата со Даун на манифестацијата „Убави сме, свои сме“

Управата, стручниот штаб и дел од фудбалерите на „Брера Струмица“ дадоа поддршка на седмото по ред издание на манифестацијата ,,Убави сме, свои сме“ што го организира Здружението за поддршка на...

Утре против Работнички во Скопје по нови бодови на нашето конто

Нашиот сениорски состав утре во Скопје игра со Работнички –  тим со кој речиси имаме идентичен број бодови на прволигашката табела заради што овој натпревар ќе биде интересен кој ќе...

Стојков веќе не е спортски директор – спогодбено прекината соработката.

Аце Стојков нема веќе да ја извршува функцијата спортски директор на ФК АП Брера Струмица на која дојде на почетокот на оваа година. Ваквата одлука произлезе откако Управата на клубот...

Бод со штипска Брегалница – гол на Цветановски за водство а гостите со реми во судиското надополнување

Реми со штипска Брегалница и освоен бод во 16 тото коло од Првата фудбалска лига.  Иако нашиот тим преку Матеј Цветаноски имаше водство од 1:0 во 94 минута гостите го...

Утре ја пречекуваме штипска Брегалница и одиме по нов добар резултат

Утре на СЦ Пандев во рамките на 16 тото првенствено коло, нашиот сениорски состав го пречекува тимот на Брегалница од Штип.  Во првата меѓусебна пресметка нагости претрпевме пораз од 1:0...

Минимален пораз од Тиквеш во Кавадарци

Сениорскиот состав на Брера претрпе пораз од Тиквеш на гостувањето во Кавадарци во рамките на 15 тото првенствено коло. На тешкиот терен пред се поради снегот нашите момци не успеаа...

Против Тиквеш одиме по поволен резултат иако две недели бевме некомплетни на тренинзите !

По пауза од две недели заради репрезентативните настапи,  викендов продолжуваат натпреварите од Првата фудбалска лига на Македонија. Нашиот тим повторно гостува во Кавадарци кај Тиквеш, против кого во првата фаза...

Брера Струмица на самит во Лисабон со најдобрите и најголеми клубови од Европа !

Нашиот Фудбалски клуб „Бера Струмица“ доби покана и се најде во друштвото на најдобрите европски и светски клубови на самитот насловен како „TransferRoom“ во Лисабон Португалија. На самитот клубот го...

Тројца наши фудбалери повикани во македонската селекција до 21 година за дуелите против Грузија и Австрија

Голманот Марко Алчевски, како и фудбалерите Ване Крстевски и  Димитар Трајков се повикани во македонската репрезентација до 21 година за престојните дуели против младите селекции на Грузија и Австрија. Селекторот...

Победа над Струга Трим Љум, Рибаудо и Јанкулов за славје над актулениот првак !

Нашиот тим го прекина постот и се врати на победите откако денеска на свој терен славевме против актуелниот шампион Струга Трим Љум со 2:1. Фудбалерите одиграа одлично цел натпревар а...
1 2 3 8
This site is registered on wpml.org as a development site.