Следен натпреварФК АП Брера Струмица vs ФК Струга Трим Лум/11.11.2023/СЦ Пандевmk

Новости

Прочитајте за активностите и новостите поврзани со нашиот клуб

Тимот на Гостивар противник во осминафиналето од Купот – мечот на 25-ти октомври дома !

Нашиот сениорски состав за противник во осминафиналето на Фудбалскиот куп на Македонија  го доби тимот на Гостивар. Ова е исходот од ждрепката во ФФМ, по што се познати сите осминафинални...

Реми против Силекс од Кратово и нов освоен бод за врвот на табелата

Нашите фудбалери попладнево на теренот на СРЦ Пандев во Струмица не успеа да слават против Силекс од Кратово кој се покажа како доста незгоден противник.  Мечот од осмото првенствено коло...

Силекс е незгоден противник но во недела одиме на победа и три бода, кажаа Валенти и Врдољак

Нашиот прв тим во недела со почеток во 15 часот игра со Силекс од Кратово во рамките на осмото првенствено коло од Првата лига. На  прес конференцијата за мечот стратегот...

Победа над Кожуф и ги продолжуваме натпреварите од КУПОТ на Македонија

Нашиот тим денеска на стадионот во Гевгелија славеше против второлигашот Кожуф со 2:0 и се пласираше во осминафиналето од Купот на Македонија. Одигравме доста добро и отпорот на домаќините го...

Минимален пораз од Шкупи на гостувањето во Скопје

Сениорскиот тим претрпе пораз на гостувањето кај Шкупи со 1:0 во рамките на 7 коло од Првата фудбалска лига на Македонија.  Нашите фудбалери имаа контрола на резултатот во првото полувреме...

Првиот тим на Брера Струмица утре му гостува на Шкупи во Скопје

По пауза од две недели, сениорите на нашиот ФК утре му гостуваат на Шкупи во Скопје. Станува збор за натпревар од седмото првенствено коло во кој нашиот тим ќе се...

Матеј Цветаноски повторно ангажиран во првиот тим на ,,АП Брера Струмица“

26 годишниот  Матеј Цветаноски кој беше дел од нашиот тим во во втората полуетапа од последниот шампионат,  повторно го ангажиравме оваа сезона и ќе го носи дресот со број 10....

Големата соул ѕвезда Џон Њуман доби дрес од „Брера Струмица“ и најави дека ќе не промовира

Нашиот клуб му додели дрес на големата англиска соул ѕвезда Џон Њуман кој настапи на GetEXITed забавата во Струмица. Тој се заблагодари на гестот и најави дека во иднина ќе...

Кристијан Велиновски со трансфер во ФК „Сумгаит“ во Азербејџан

Нашиот офанзивен фудбалер – 24 годишниот Кристијан Велиновски официјално направи трансфер во ФК ,,Сумгаит“ од Азербејџан. Станува збор клуб кој се натпреварува во тамошната Прва лига и по четири првенствени...

Најдобрата вода „Евина“ го продолжи Договорот за соработка со ФК „Брера Струмица“

Претседателот на нашиот клуб ФК „АП Брера Струмица“ Горан Пандев  и извршниот директор на компанијата „Центро Фута“ од Виница производител на водата „Евина“ –  Кристијан Ѓеоргиев   се договорија за продолжување...

Алчевски и Крстевски од нашиот клуб, дел од младата репрезентација до 21 година за пласман на ЕП 2025

Алчевски и Крстевски повикани од страна на селекторот на младата репрезентација на Македонија до 21 година Драги Канатларовски за квалификациите за пласман на ЕП 2025 во Словачка. Станува збор за...

Реми на нашиот тим против Работнички од Скопје

Сениорскиот состав на успеа да оствари победа над Работнички од Скопје во рамките на 6 тото првенствено коло од Првата Фудбалска лига на Македонија.  Избраниците на стратегот Џовани Валенти ремизираа...
1 2 3 4 5 7
This site is registered on wpml.org as a development site.