Ден

јули 3, 2024
03
Јул
2024

Искусниот Драган Стојков останува во Брера Струмица

Искусниот Драган Стојков од Струмица го продолжува договорот за нашиот прв тим откако во јануари ова година го облече зелено црниот дрес. Стојков важи за столб на играта на нашите првотимци и мотиватор на младите со оглед на неговото огромно искуство во домашните и странски фудбалски клубови. За пролетниот дел од шампионатот Стојков за Брера...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Sponsors

This site is registered on wpml.org as a development site.