Ознака

Изјави од играчи
25
Авг
2023

Христијан Малески се запиша како стрелец во дебитантскиот настап

Новајлијата во нашиот тим Христијан Малески во дебитантскиот настап се запиша како стрелец…Еве што кажа по мечот со Тивкеш
Прочитај повеќе
25
Авг
2023

Мартин Ѓеоргиевски оптимист за добар резултат против Брегалница

Мартин Ѓеоргиевски постигна гол против Тиквеш и оптимист за добар резултат и против Брегалница во Штип
Прочитај повеќе
21
Авг
2023

ЃОРГИ ЈАНКУЛОВ – Заминуваме во Струга по поволен резултат

Денеска нашите фудбалери го играат мечот од третото коло. Му гостуваат на Струга ТЛ. Стрелецот на првиот гол ова сезона за нашиот тим – ЃОРГИ ЈАНКУЛОВ вели дека се максимално подготвени и во Струга заминуваат по поволен резултат. Мечот се игра со почеток во 17 часот….
Прочитај повеќе
20
Авг
2023

Капитенот МАРИО ВРДОЉАК пред мечот со Струга ТЛ

,,Ни останаа уште два тренинга до натпреварот. Сигурно сме подготвени, сега ги спремаме последните детали за мечот во понеделник. Мора да ја респектираме Струга бидејки се Шампиони и се во четвртото коло од Конференциската лига. Докажаа дека се навистина се добра екипа, но и ние имаме свои шанси. Одиме да играме отворен фудбал, да се...
Прочитај повеќе
14
Авг
2023

Руфати: Воска Спорт се покажа како незгоден противник

Руфати : Воска Спорт се покажа како незгоден противник, но нашиот тим покажа потенцијал и верувам дека Брера може повеќе односно да биде во врвот на табелата…
Прочитај повеќе
14
Авг
2023

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Sponsors

This site is registered on wpml.org as a development site.