Капитенот МАРИО ВРДОЉАК пред мечот со Струга ТЛ

,,Ни останаа уште два тренинга до натпреварот. Сигурно сме подготвени, сега ги спремаме последните детали за мечот во понеделник. Мора да ја респектираме Струга бидејки се Шампиони и се во четвртото коло од Конференциската лига. Докажаа дека се навистина се добра екипа, но и ние имаме свои шанси. Одиме да играме отворен фудбал, да се потрудиме да го наметнеме нашиот стил на игра и да се обидеме да освоиме што повеќе бодови“

This site is registered on wpml.org as a development site.