By

admin
25
Авг
2023

Христијан Малески се запиша како стрелец во дебитантскиот настап

Новајлијата во нашиот тим Христијан Малески во дебитантскиот настап се запиша како стрелец…Еве што кажа по мечот со Тивкеш
Прочитај повеќе
25
Авг
2023

Мартин Ѓеоргиевски оптимист за добар резултат против Брегалница

Мартин Ѓеоргиевски постигна гол против Тиквеш и оптимист за добар резултат и против Брегалница во Штип
Прочитај повеќе
22
Авг
2023

Победа и над Струга ТЛ

Нашиот тим славеше над Струга ТЛ и освои значајни три бода на тешкото гостување кај шампионот во Струга. Ване Крстевски и Марио Врдољак беа стрелците на головите за нашиот состав кој демонстрираше одлична и борбена игра во текот на целиот меч. Успеавме да ја наметнеме нашата игра која резутираше со погодок во 26 минута од...
Прочитај повеќе
21
Авг
2023

ЃОРГИ ЈАНКУЛОВ – Заминуваме во Струга по поволен резултат

Денеска нашите фудбалери го играат мечот од третото коло. Му гостуваат на Струга ТЛ. Стрелецот на првиот гол ова сезона за нашиот тим – ЃОРГИ ЈАНКУЛОВ вели дека се максимално подготвени и во Струга заминуваат по поволен резултат. Мечот се игра со почеток во 17 часот….
Прочитај повеќе
20
Авг
2023

Капитенот МАРИО ВРДОЉАК пред мечот со Струга ТЛ

,,Ни останаа уште два тренинга до натпреварот. Сигурно сме подготвени, сега ги спремаме последните детали за мечот во понеделник. Мора да ја респектираме Струга бидејки се Шампиони и се во четвртото коло од Конференциската лига. Докажаа дека се навистина се добра екипа, но и ние имаме свои шанси. Одиме да играме отворен фудбал, да се...
Прочитај повеќе
19
Авг
2023

Второ место на меѓународниот турнир во Банско Бугарија

Нашите фудбалерчиња од генерацијата 2011 предводени од тренерите Васко Тодоров и Борче Постолов го освоија второто место на меѓународниот турнир во Банско Бугарија. Тие денеска немаа среќа во финалето во својата конкуренција против романскиот тим „Стеауа“ но покажаа одлична игра за што зборуваат индивидуалните награди. Имено на турнирот во оваа генерација, Давид Пешов беше прогалсен...
Прочитај повеќе
18
Авг
2023

Нашите деца ќе играат финале

Нашите деца родени 2011 предводени од тренерот Васко Тодоров и координаторот Борче Постолов на турнирот во Банско-Р.Бугарија ке играат финале.Денеска во 1/2 финалето ја победија екипата на Фк Цска Софија со 2:0,а утре од 12.30 во големото финале ке играт со Фк Стеуа од Романија.Големи честитки за сите деца за одличниот успех и се надеваме...
Прочитај повеќе
17
Авг
2023

Максимално се подготвуваме за следниот натпревар

По две првенствени кола, нашиот тим има максимален учинок во Првата лига. Два настапи и две победи и со вкупно шест бода се наоѓаме на врвот на табелата. Како тим, дадовме максимум во дуелите со „Вардар“ и „Воска Спорт“ на кои имавме повеќе шанси и постигнавме три гола преку Ѓеорги Јанкулов, Ване Крстевски и Агрон...
Прочитај повеќе
16
Авг
2023

Добредојде Христијан Малески

Христијан Малески од Струга е новото име во редовите на нашиот сениорски состав. 21 годишниот фудбалер кој игра во нападот, во нашиот тим доаѓа како позајмен играч од шампионот Струга Трим Љум каде беше последните две години. Во последната првенствена сезона Христијан регистрираше 23 настапи а има постигнато 7 гола. Паралелно Малески е дел и...
Прочитај повеќе
14
Авг
2023

Руфати: Воска Спорт се покажа како незгоден противник

Руфати : Воска Спорт се покажа како незгоден противник, но нашиот тим покажа потенцијал и верувам дека Брера може повеќе односно да биде во врвот на табелата…
Прочитај повеќе
1 2 3 4
This site is registered on wpml.org as a development site.