Нашите деца ќе играат финале

Нашите деца родени 2011 предводени од тренерот Васко Тодоров и координаторот Борче Постолов на турнирот во Банско-Р.Бугарија ке играат финале.Денеска во 1/2 финалето ја победија екипата на Фк Цска Софија со 2:0,а утре од 12.30 во големото финале ке играт со Фк Стеуа од Романија.Големи честитки за сите деца за одличниот успех и се надеваме на прво место.Да напоменеме дека и генерација 2010 е присутна на турнирот и покажаа добри игри.

This site is registered on wpml.org as a development site.