Кампања за обединување на страста и гордоста

Општествено

Одговорни

Кај нас, страста за фудбалот создава и длабока посветеност кон заедницата и општествената одговорност. Како клуб, се гордееме што излеговме подалеку од теренот за да направиме позитивно влијание во животите на оние околу нас.
 
Обединување преку спорт, веруваме во моќта на фудбалот за создаде врски што се протегаат многу подалеку од теренот. Нашата посветеност за подобрување и помош во заедницата е длабока, со иницијативи дизајнирани да поттикнат единство и инклузивност, токму каков што е и нашиот интернационален дух. Преку локални партнерства и теренски програми, имаме за цел да инспирираме, да поттикнеме идеи и да донесеме радост во срцата на нашата заедница.

Не застануваме тука!

Сподели идеја за следна активност

Натпревари

Последни резултати

ФК АП Брера Струмица
5 - 3
ФК Македонија ЃП
ФК Шкупи 1927
0 - 0
ФК АП Брера Струмица
ФК АП Брера Струмица
1 - 1
ФК Брегалница 2008
ФК Шкендија
3 - 2
ФК АП Брера Струмица
ФК АП Брера Струмица
2 - 0
ФК Вардар

Галерија

Табела & Распоред

Прва МФЛ

ПозЕкипаОМБод
43344
53343
63342
73342
83342
93342

Табела и распоред на натпревари на нашиот фудбалски клуб. Бидете информирани за најновиот распоред на натпреварите на нашата екипа и нејзиниот пат кон победата.

Прва МФЛ

ДатумНатпреварВреме/Рез.СтадионСтатија

Претплатете се и дознајте ги први клупските новости.

Нашите спонзори

Тимови од

Брера Холдинг

Веб содржина

This site is registered on wpml.org as a development site.