Следен натпреварФК Силекс vs ФК АП Брера Струмица/18.02.2024/Градски стадион Кратовоmk

By

Брера
10
Дек
2023

Минимален пораз од Шкупи за крај на есенскиот дел од првенството

Нашиот сениорски состав со пораз ја заврши есенската етапа од прволигашкото првенство откако денеска на теренот на СЦ Пандев во Струмица  изгубивме од составот на Шкупи. Гостите од Скопје со голот на Трапановски на стартот од второто полувреме ги освоија трите бода од Струмица. Во мечот влеговме без респект кон противникот, но шансите што ги создавме...
Прочитај повеќе
09
Дек
2023

Утре играме против Шкупи, со помош на публиката до позитивен резултат и бодови кои ни се доста потребни !

Нашиот прв тим утре на теренот на СЦ Пандев во Струмица го пречекува составот на Шкупи. Станува збор за натпревар од последното првенствено коло – есенска етапа, во кое нашите првотимци ќе ги предводи Ѓорѓе Стојчев откако клубот со Валенти се разделија на почетокот на оваа недела. Стојчев кој своевремно беше прв тренер на сениорите...
Прочитај повеќе
05
Дек
2023

Брера Струмица и Џовани Валенти спогодбено го раскинаа договорот – против Шкупи тимот ќе го предводи Стојчев

Управата на „Брера Струмица“ спогодбено го раскина договорот со шефот на стручниот штаб Џовани Валенти кој од денес нема да го предводи првиот тим. Раководството на клубот на овој чекор се одлучи согласно постигнатите резултати на сениорскиот состав  во Првата фудбалска лига на Македонија од стартот на сезоната кои не се вклопија во амбициите и...
Прочитај повеќе
03
Дек
2023

Минимален пораз од Работнички во Скопје откако останавме со играч помалку на теренот

Сениорскиот состав на Брера претрпе минимален пораз во претпоследното есенско коло од Првата фудбалска лига на Македонија . На гостувањето кај Работнички загубивме со 1:0 откако Нахуел Исмаил Франко во 53 минута доби црвен картон заради прекршок на противнички фудбалер во напад. Во првото полувреме бевме рамноправен противник со домакините и ги затворивме сите приоди...
Прочитај повеќе
02
Дек
2023

ФК Брера Струмица со поддршка на лицата со Даун на манифестацијата „Убави сме, свои сме“

Управата, стручниот штаб и дел од фудбалерите на „Брера Струмица“ дадоа поддршка на седмото по ред издание на манифестацијата ,,Убави сме, свои сме“ што го организира Здружението за поддршка на лицата со Даунов синдром „Вера“ од Струмица. Бевме присутни во Центарот за култура Антон Панов каде ги бодревме лицата со Даун но и со други...
Прочитај повеќе
02
Дек
2023

Утре против Работнички во Скопје по нови бодови на нашето конто

Нашиот сениорски состав утре во Скопје игра со Работнички –  тим со кој речиси имаме идентичен број бодови на прволигашката табела заради што овој натпревар ќе биде интересен кој ќе се приклучи на горниот или долниот дел на табелата.  Со Работнички во првата меѓусебна пресметка одигравме без голови. Стратегот Џовани Валенти смета дека екипата е...
Прочитај повеќе
01
Дек
2023

Стојков веќе не е спортски директор – спогодбено прекината соработката.

Аце Стојков нема веќе да ја извршува функцијата спортски директор на ФК АП Брера Струмица на која дојде на почетокот на оваа година. Ваквата одлука произлезе откако Управата на клубот со него спогодбено ја прекинаа соработката во интерес на двете страни. Аце Стојков на позицијата спортски директор дојде на почетокот на втората полуетапа од минатата...
Прочитај повеќе
29
Ное
2023

Бод со штипска Брегалница – гол на Цветановски за водство а гостите со реми во судиското надополнување

Реми со штипска Брегалница и освоен бод во 16 тото коло од Првата фудбалска лига.  Иако нашиот тим преку Матеј Цветаноски имаше водство од 1:0 во 94 минута гостите го израмнија резултатот. Немавме среќа да се радуваме на цел плен откако одбраната не успеа да го затвори Вебстер кој го донесе конечниот резултат 1:1. Игравме...
Прочитај повеќе
28
Ное
2023

Утре ја пречекуваме штипска Брегалница и одиме по нов добар резултат

Утре на СЦ Пандев во рамките на 16 тото првенствено коло, нашиот сениорски состав го пречекува тимот на Брегалница од Штип.  Во првата меѓусебна пресметка нагости претрпевме пораз од 1:0 но сега играме на свој терен и публика што е дополнителна мотивација за нашите актери. Ќе биде уште еден тежок натпревар, бидејки имавме само 2...
Прочитај повеќе
26
Ное
2023

Минимален пораз од Тиквеш во Кавадарци

Сениорскиот состав на Брера претрпе пораз од Тиквеш на гостувањето во Кавадарци во рамките на 15 тото првенствено коло. На тешкиот терен пред се поради снегот нашите момци не успеаа во целост да ја развијат играта според договореното што преставуваше проблем и за домаќинит кои сепак на крајот славеа со 1:0. По почетното испитување на...
Прочитај повеќе
1 2 3 6
This site is registered on wpml.org as a development site.