By

Брера
27
Мај
2024

Ванчо Стојанов поставен за генерален додека Јован Симиќ за спортски директор на нашиот ФК ,,АП БРЕРА Струмица“

Во функција на посилна организациона структура, ФК „Брера Струмица“ во новата првенствена сезона влегува со промени на раководните лица.  Досегашниот генерален  директор на клубот  Јован Симиќ во иднина ќе ја извршува позицијата спортски директор додека нов генерален директор ќе биде Ванчо Стојанов.  Стојанов во нашиот клуб дојде зимава на стартот од пролетниот дел на  првенството....
Прочитај повеќе
25
Мај
2024

Нашиот Горан Пандев во ,,Тимот на славните“ на ревијален меч во Букурешт

Нашиот претседател и поранешен македонски фудбалски репрезентативец Горан Пандев денеска повторно истрча на зелениот терен. Беше дел од ,,Тимот на светот“ предводен од Жозе Мурињо и настапи во ревијалниот натпревар против селекцијата на Романија која во 1994 година на Светското во САД стаса до четвртфиналето. Пандев во ,, Тимот на светот“ беше рамо до рамо со Стоичков...
Прочитај повеќе
25
Мај
2024

Нашиот младински состав дома против прилепска Победа за Шампионска титула !

Нашиот младински состав утре со почеток во 13 часот игра со младинците на Победа од Прилеп последен меч од младинската Супер лига.  Доколку славиме над младите прилепчани на свој терен ќе го кренеме Шампионскиот пехар.  На табелата  само бод предност имаме пред младите на Вардар. По 21 првенстено коло нашите младинци предводени од стратегот Мартин...
Прочитај повеќе
20
Мај
2024

ПОСТАВЕНИ СЕ ТЕМЕЛИТЕ, НА РЕД СЕ РЕЗУЛТАТИТЕ – интервју со директорот на Брера Струмица Јован Симиќ

Заврши Првата фудбалска лига на Македонија, во која ова сезона „Брера Струмица“ го зачува прволигашкиот статус, успеа да им создаде главоболки на останатите прволигаши а го направи и најголемиот трансфер во историјата на клубот. Сето тоа за една сезона во која како клуб се соочивме со голем број турбуленции и предизвици, но и покрај се...
Прочитај повеќе
14
Мај
2024

Се остварува најголемиот трансфер во историјата на АП Брера Струмица – Трајков од 1 јули нов играч на ФК Полисја од Украина

Димитар Трајков ќе стане нов играч на ФК ,,Полисја“ од Житомир Украинa, откако успешно ги заврши медицинските прегледи во овој град и го потпиша преддоговорот  со новиот клуб. Трајков во редовите на ,,Полисја“ ќе премине за рекордно обештетување во историјата на некогашна Академија Пандев, денес Брера Струмица.  Младиот напаѓач после направените прегледи во Украина и...
Прочитај повеќе
1 2 3 4 24
This site is registered on wpml.org as a development site.