Ознака

Трансфери
16
Авг
2023

Добредојде Христијан Малески

Христијан Малески од Струга е новото име во редовите на нашиот сениорски состав. 21 годишниот фудбалер кој игра во нападот, во нашиот тим доаѓа како позајмен играч од шампионот Струга Трим Љум каде беше последните две години. Во последната првенствена сезона Христијан регистрираше 23 настапи а има постигнато 7 гола. Паралелно Малески е дел и...
Прочитај повеќе
03
Авг
2023

Добредојде, Папе Оумар Сисе!

Пред стартот на новата првенствена сезона и официјално комплетирани се документите за новото засилување што го ангажираше нашиот клуб. Станува збор за 20 годишниот Папе Оумар Сисе од Сенегал кој игра во нападот а во редовите на нашиот тим доаѓа од италијанскиот клуб Авецано каде на 28 натпревари, постигна 4 гола и 5 асистенции. Сисе...
Прочитај повеќе
22
Јул
2023

Нов трансфер – Ленорадо Антонио

Нашиот сениорски состав се засили со бразилецот Ленорадо Антонио кој е е играч за врска. Станува збор за искусен фудбалер кој во својата кариера има настапувано во повеќе клубови во Бразил а последните четири сезони е на европското фудбалско тло. 26 годишниот Лео во нашиот тим доаѓа од украинскиот Лвив каде одигра една полусезона а...
Прочитај повеќе
21
Јул
2023

Салвадоре Рибаудо – нов фудбалер на АП Брера Струмица

Салвадоре Рибаудо е нов фудбалер што го ангажираше нашиот тим за новата првенствена сезона. Станува збор за млад и надежен фудбалер кој игра во нападот и веќе се приклучи на сениорскиот состав во Банско Бугарија. 19 годишниот Салвадоре е дете на италијанскиот клуб Парма каде ги помина сите младински категории а во нашиот состав дојде...
Прочитај повеќе
20
Јул
2023

Добредојде Андреј

Андреј Аризанкоски од Прилеп е новото име на нашиот прв тим . 18 годишниот фудбалер кој игра во одбраната односно дефанзивниот среден ред има настапувано за Победа каде во изминатата сезона одигра 17 натпревари. Млад надежен фудбалер кој е дел и од македонската репрезентација до 18 години веќе се приклучи на нашиот тим во Банско...
Прочитај повеќе
05
Јул
2023

Јанкулов и Ѓоргиевски остануваат во „Брера Струмица“ до Јуни 2026

21 годишниот Ѓеоргије Јанкулов кој игра на десната бековска позиција како и 18 годишниот Мартин Ѓоргиевски остануваат во нашиот тим до јуни 2026 година. Двајцата првотимци ги продолжија договорите за уште три сезони заклучно со 14 јуни 2026 години. Станува збор за двајца млади фудбалери кои одлично се вклопија во нашиот клуб и прва екипа....
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Sponsors

This site is registered on wpml.org as a development site.