Нов трансфер – Ленорадо Антонио

Нашиот сениорски состав се засили со бразилецот Ленорадо Антонио кој е е играч за врска. Станува збор за искусен фудбалер кој во својата кариера има настапувано во повеќе клубови во Бразил а последните четири сезони е на европското фудбалско тло. 26 годишниот Лео во нашиот тим доаѓа од украинскиот Лвив каде одигра една полусезона а претходно настапуваше за литванскиот Џиугас Телсијаи три сезони.

This site is registered on wpml.org as a development site.