Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/21.04.2024/Градски стадион Гостиварmk

Добредојде, Папе Оумар Сисе!

Пред стартот на новата првенствена сезона и официјално комплетирани се документите за новото засилување што го ангажираше нашиот клуб. Станува збор за 20 годишниот Папе Оумар Сисе од Сенегал кој игра во нападот а во редовите на нашиот тим доаѓа од италијанскиот клуб Авецано каде на 28 натпревари, постигна 4 гола и 5 асистенции. Сисе во Струмица дојде на почетокот на јули и беше дел од сите фази на подготовките на на нашиот тим за престојната сезона а беше и во стартните состави на некоку пријателски натпревари во Бугарија.

Потсетуваме дека за новата првенствена сезона нашиот клуб ги ангажираше 23 годишниот дефанзивец Стефан Наумчевски, Александар Ристевски кој дојде од штипска Брегалница, 18 годишниот прилепчанец Андреј Аризанкоски, 19 годишниот напаѓач од Италија Салвадоре Рибаудо и искусниот бразилец Леонардо Антонио. Во меѓувреме ги продолживме договорите и со младите Ѓеоргије Јанкулов и Мартин Ѓоргиевски.

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Победа над Воска, Мартин Ѓоргиевски во финишот од мечот донесе радост
13.04.2024
Brera 3 1 Pelister Pomladi pioneri 13 04 2024 cela utakmica
13.04.2024
Утре во Турново против Воска за нови три бода !
12.04.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.