Следен натпреварФК АП БРЕРА Струмица vs ФК Шкупи/10.12.2023/СЦ Пандевmk

Добредојде Андреј

Андреј Аризанкоски од Прилеп е новото име на нашиот прв тим . 18 годишниот фудбалер кој игра во одбраната односно дефанзивниот среден ред има настапувано за Победа каде во изминатата сезона одигра 17 натпревари. Млад надежен фудбалер кој е дел и од македонската репрезентација до 18 години веќе се приклучи на нашиот тим во Банско Бугарија.

Остави коментар

This site is registered on wpml.org as a development site.