Следен натпреварФК АП БРЕРА Струмица vs ФК Шкупи/10.12.2023/СЦ Пандевmk

Салвадоре Рибаудо – нов фудбалер на АП Брера Струмица

Салвадоре Рибаудо е нов фудбалер што го ангажираше нашиот тим за новата првенствена сезона. Станува збор за млад и надежен фудбалер кој игра во нападот и веќе се приклучи на сениорскиот состав во Банско Бугарија. 19 годишниот Салвадоре е дете на италијанскиот клуб Парма каде ги помина сите младински категории а во нашиот состав дојде од шпанскиот тим Реал Авила која се натпреварува во Tercera División RFEF каде беше во од јануари последната сезона.

Остави коментар

This site is registered on wpml.org as a development site.