Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/03.03.2024/Градски стадион Гостиварmk

Ден

јули 22, 2023
22
Јул
2023

Нов трансфер – Ленорадо Антонио

Нашиот сениорски состав се засили со бразилецот Ленорадо Антонио кој е е играч за врска. Станува збор за искусен фудбалер кој во својата кариера има настапувано во повеќе клубови во Бразил а последните четири сезони е на европското фудбалско тло. 26 годишниот Лео во нашиот тим доаѓа од украинскиот Лвив каде одигра една полусезона а...
Прочитај повеќе
22
Јул
2023

Без голови против Алтин од Туркменистан

Нашиот сениорски тим денеска одигра без голови со тимот на Алтин Асир од Туркменистан . Ова е трето реми во рамките на пријателските мечеви што ги има закажано првотимците на Брера Струмица во Банско Бугарија. Во денешниот меч нашите фудбалери имаа повеќе од играта но немаа среќа во реализацијата против Алтин. Одигравме офанзивно со повеќе...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Brera Strumica vs MGP Highlights 25 02 2024
26.02.2024
Победа над Македонија ЃП во Турново – одлична игра на нашите момци
25.02.2024
Круљ: Во недела на „Кукуш“ во Турново ќе играме за да ги потврдиме трите бода од Кратово !
23.02.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.