Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/03.03.2024/Градски стадион Гостиварmk

Ден

јули 21, 2023
21
Јул
2023

Салвадоре Рибаудо – нов фудбалер на АП Брера Струмица

Салвадоре Рибаудо е нов фудбалер што го ангажираше нашиот тим за новата првенствена сезона. Станува збор за млад и надежен фудбалер кој игра во нападот и веќе се приклучи на сениорскиот состав во Банско Бугарија. 19 годишниот Салвадоре е дете на италијанскиот клуб Парма каде ги помина сите младински категории а во нашиот состав дојде...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

ФК Брера со свој Фан шоп во центарот на Струмица – во петок ќе го отвори Горан Пандев !
28.02.2024
Brera Strumica vs MGP Highlights 25 02 2024
26.02.2024
Победа над Македонија ЃП во Турново – одлична игра на нашите момци
25.02.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.