Ден

јули 5, 2023
05
Јул
2023

Јанкулов и Ѓоргиевски остануваат во „Брера Струмица“ до Јуни 2026

21 годишниот Ѓеоргије Јанкулов кој игра на десната бековска позиција како и 18 годишниот Мартин Ѓоргиевски остануваат во нашиот тим до јуни 2026 година. Двајцата првотимци ги продолжија договорите за уште три сезони заклучно со 14 јуни 2026 години. Станува збор за двајца млади фудбалери кои одлично се вклопија во нашиот клуб и прва екипа....
Прочитај повеќе
This site is registered on wpml.org as a development site.