By

Брера
12
Мај
2024

Обезбеден опстанокот во Прва лига – реми кај Шкупи !

Нашите момци и следната натпреварувачка сезона ќе играат во Првата лига. Во денешното претпоследно коло  освоија бод на гостувањето кај Шкупи откако одиграа без голови а опстанокот е осигурен по ремито на Вардар кај Силекс во Кратово . Црвено црните од Скопје ќе играат бараж за Прва лига додека тимот на Брера ја оствари целта...
Прочитај повеќе
12
Мај
2024

Во претпоследното коло и гостуваме на Шкупи – бодовите императив за двата тима !

Првиот тим на Брера Струмица во рамките на претпоследното 32 коло од Првата фудбалска лига на Македонија му гостува на Шкупи.  Тешко гостување со оглед дека Шкупи цели кон шампионска титула додека нашите избраници за опстанок, па секој бод од овој меч ќе биде подеднакво посакуван како од нивна така и од наша страна. Стратегот...
Прочитај повеќе
11
Мај
2024

Нашиот клуб има одлични деца – со две генерации победници на регионалниот турнир во Струмица

Две генерации на ФК АП Брера Струмица и тоа 2014, 2015 година, обезбедија пласман на завршен турнир од Детската лига на ФФМ во Скопје откако денеска на регионалниот, во конкуренција на пет екипи од овој дел на државата беа на тронот односно меѓу најдборите три екипи. На овој тунир кој се играше на теренот со...
Прочитај повеќе
10
Мај
2024

ФК Брера со ЖФК Тиверија од Струмица, домаќини на 60 лица со попречености од земјава

ФК Брера Струмица и ЖФК Тиверија беа домаќини на околу 60 тина лица со попречености од повеќе Дневни центри и здруженија од земјава и преку игра и забава, се едуцираа, спортуваа и рекреираа во спортската сала Парк. На тој начин се испрати порака дека не постојат различности и дека треба да се даде можност и...
Прочитај повеќе
04
Мај
2024

Само бод во дуелот со штипска Брегалница

Нашите првотимци освоија бод во дуелот со Брегалница од Штип, која успеа да се одбрани на стадионот Кукуш во Турново.  Иако постојано игравме на половината на гостинскиот состав, не успеавме притисокот да го крунисаме со победа и три бода за сигурен финиш во првенството.  Гостите успеа да постигнат гол кој е под сомнитени околности, бидејки...
Прочитај повеќе
1 2 3 4 5 6 25

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Sponsors

This site is registered on wpml.org as a development site.