By

Брера
04
Мај
2024

Денеска предвелигденски во Турново со штипска Брегалница за нова победа и опстанок !

Првиот тим денеска на стадионот Кукуш во Турново го игра најважниот натпревар во ова полусезона. Домаќини сме на Штипска Брегалница против која ни се потребни три бода за сигурен опстанок во лигата. Но и за Брегалница е важен мечот во Турново, бидејки со позитивен резултат ги подгрева надежите за бараж позиција. Стратегот Бојан Круљ, подвлече...
Прочитај повеќе
01
Мај
2024

Пораз во Тетово од Шкендија – имавме водство, но не го издржавме притисокот

Нашиот тим не успеа да го изненади тимот на Шкендија во Тетово. Во финишот од средбата потклекна на притисокот на домаќините иако имавме водство од 2:0. Последните минути беа кобни кога падна концентрацијата и Шкендија успеа да направи целосен резултатски пресврт во последните 15 тина минути Ивковиќ  во 15 тата минута донесе водство откако доби...
Прочитај повеќе
30
Апр
2024

Првомајски против Шкендија во Тетово за која имаме респект но одиме по нов добар резултат

Во вонредното 30 то коло од Првата фудбалска лига на Македонија, нашиот сениорски состав утре и гостува на тетовска Шкендија која во финишот од првенството ги подгреа страстите за освојување на шампионската титула. Ова ќе биде доста тежок натпревар за нашите момци со оглед дека Шкендија ја делат само три бода од лидерската позиција заради...
Прочитај повеќе
29
Апр
2024

Марко Алчевски капитенски предводник на Брера Струмица и еден од најдобрите голмани во македонскиот шампионaт

Нашиот голман Марко Алчевски со вчерашните одлични интервенции во дуелот со Вардар од Скопје во рамките на 29 првенствено коло уште еднаш ги покажа своите одлични голмански перформанси. Тој беше еден од главните виновници за победата на Брера но и капитенски предводник на тимот за нови дострели ова сезона. Со својата позитивна енергија дава дополнителна...
Прочитај повеќе
28
Апр
2024

Победа против Вардар, освоени три доста важни бода за опстанок во Прва лига !

Нашите момци денеска на теренот Кукуш во Турновo издвојуваа значајна победа во трката за опстанок во Првата лига.  Освоивме три бода против скопски Вардар откако славевме со 2:0. Во мечот кој беше дерби на 29 тото коло капитенот Марко Алчевски брилираше со своите одбрани и беше еден од најзаслужните за победата против црвено црните. По...
Прочитај повеќе
1 3 4 5 6 7 25

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Sponsors

This site is registered on wpml.org as a development site.