Ден

август 25, 2023
25
Авг
2023

АП Брера Струмица по четири кола лидер во ПМФЛ со максимален учинок !

Првиот тим на АП Брера Струмица го одигра и четвртиот првенствен натпревар од ПМФЛ и ја забележа четвртата победа во Шампионатот. На свој терен со 2:0 го надигра и Тиквеш од Кавадарци кој се покажа како доста незгоден противник. Цели 72 минути им беа потребни на момците на Џовани Валенти да го скршат отпорот на...
Прочитај повеќе
25
Авг
2023

Христијан Малески се запиша како стрелец во дебитантскиот настап

Новајлијата во нашиот тим Христијан Малески во дебитантскиот настап се запиша како стрелец…Еве што кажа по мечот со Тивкеш
Прочитај повеќе
25
Авг
2023

Мартин Ѓеоргиевски оптимист за добар резултат против Брегалница

Мартин Ѓеоргиевски постигна гол против Тиквеш и оптимист за добар резултат и против Брегалница во Штип
Прочитај повеќе
This site is registered on wpml.org as a development site.