Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/21.04.2024/Градски стадион Гостиварmk

ЃОРГИ ЈАНКУЛОВ – Заминуваме во Струга по поволен резултат

Денеска нашите фудбалери го играат мечот од третото коло. Му гостуваат на Струга ТЛ. Стрелецот на првиот гол ова сезона за нашиот тим – ЃОРГИ ЈАНКУЛОВ вели дека се максимално подготвени и во Струга заминуваат по поволен резултат. Мечот се игра со почеток во 17 часот….

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Победа над Воска, Мартин Ѓоргиевски во финишот од мечот донесе радост
13.04.2024
Brera 3 1 Pelister Pomladi pioneri 13 04 2024 cela utakmica
13.04.2024
Утре во Турново против Воска за нови три бода !
12.04.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.