Искусниот Драган Стојков останува во Брера Струмица

Искусниот Драган Стојков од Струмица го продолжува договорот за нашиот прв тим откако во јануари ова година го облече зелено црниот дрес. Стојков важи за столб на играта на нашите првотимци и мотиватор на младите со оглед на неговото огромно искуство во домашните и странски фудбалски клубови.

За пролетниот дел од шампионатот Стојков за Брера имаше 12 првенствени настапи при што имаше и една асистенција и тоа во дуелот со Брегалница од Штип
Во својата кариера дефанзивецот Драган има играно за клубови во Грција, Србија и САД. Од 2018 година повторно е дел од мак фудбалот и настапува за Беласица, Работнички, Тиквеш и Македонија ЃП.
This site is registered on wpml.org as a development site.