Следен натпреварФК Силекс vs ФК АП Брера Струмица/18.02.2024/Градски стадион Кратовоmk

Ден

октомври 21, 2023
21
Окт
2023

Валенти и Алчевски: Во Тетово не одеме со бело знаме туку по позитивен резултат – мечот со Шкендија ќе биде тежок

По пауза од две недели продолжуваат натпреварите од Првата фудбалска лига на Македонија. Нашиот сениорски состав утре му гостува на лидерот на прволигашката табела Шкендија во Тетово. По тој повод беше одржана прес конференција во клупските простории на која стратегот Џовани Валенти подвлече дека утрешниот ден ќе биде предизвик за целиот тим на Брера. Според...
Прочитај повеќе
This site is registered on wpml.org as a development site.