Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/03.03.2024/Градски стадион Гостиварmk

Ден

декември 10, 2023
10
Дек
2023

Минимален пораз од Шкупи за крај на есенскиот дел од првенството

Нашиот сениорски состав со пораз ја заврши есенската етапа од прволигашкото првенство откако денеска на теренот на СЦ Пандев во Струмица  изгубивме од составот на Шкупи. Гостите од Скопје со голот на Трапановски на стартот од второто полувреме ги освоија трите бода од Струмица. Во мечот влеговме без респект кон противникот, но шансите што ги создавме...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Brera Strumica vs MGP Highlights 25 02 2024
26.02.2024
Победа над Македонија ЃП во Турново – одлична игра на нашите момци
25.02.2024
Круљ: Во недела на „Кукуш“ во Турново ќе играме за да ги потврдиме трите бода од Кратово !
23.02.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.