Следен натпреварФК АП Брера Струмица vs ФК Македонија ЃП/25.02.2024/Стадион Кукуш Турновоmk

Ден

јануари 22, 2024
22
Јан
2024

Бразилецот Де Паула ново засилување на нашиот тим и се приклучи на тренинзите за вториот дел од сезоната

Бразилскиот интернационалец Мартинс Де Паула Кауан е нов играч на нашиот сениорски состав за понатамашниот дел од првенството. Станува збор 23 годишен дефанзивец кој минатата година настапуваше за естонскиот тим Транс Нарва каде имаше неколку забележителни настапи. Претходно Де Паула Кауан има настапувано и во неколку бразилски клубови меѓу кои и за младите на Коринтианс....
Прочитај повеќе
This site is registered on wpml.org as a development site.