Следен натпреварФК АП Брера Струмица vs ФК Македонија ЃП/25.02.2024/Стадион Кукуш Турновоmk

Ден

јануари 23, 2024
23
Јан
2024

Сениорите ја завршија првата фаза од подготовките за пролетниот дел – утре заминуваат за Турција (видео)

Нашите сениори ја завршија првата фаза од подготовките за пролетниот дел на првенството која се реализираше во Струмица. Како што соопшти тренерот Бојан Круљ интензивно се работеше две недели пред се на подигнување на физичката подготвеност на фудбалерите  со цел подобро да го реализираат вториот дел во Анталија. Токму во Турција ќе се работи на...
Прочитај повеќе
This site is registered on wpml.org as a development site.