Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/03.03.2024/Градски стадион Гостиварmk

Ден

јануари 26, 2024
26
Јан
2024

Добра игра на нашите момци против Верес од Украина во првата контролка во Анталија (ВИДЕО)

Нашата екипа кој замина за Анталија  на подготовки, го одигра првиот од четирите планирани контролни натпревари во Турција. Се соочивме со екипата на Верес од Украина од која претрпевме пораз од 3:2 во натпревар во кој резултатот  беше во втор план наспроти играта. Нашите момци во мечот со украинскиот состав одиграа борбено при што покажаа...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Brera Strumica vs MGP Highlights 25 02 2024
26.02.2024
Победа над Македонија ЃП во Турново – одлична игра на нашите момци
25.02.2024
Круљ: Во недела на „Кукуш“ во Турново ќе играме за да ги потврдиме трите бода од Кратово !
23.02.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.