Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/03.03.2024/Градски стадион Гостиварmk

Ден

јануари 29, 2024
29
Јан
2024

Марко Алчевски ќе ја носи капитенската лента и најави подобар пласман пролетва !

Марко Алчевски ќе ја носи капитенската лента на АП Брера Струмица во пролениот дел од првенството. Вака одлучија раководите луѓе на клубот кои му ја доверија оваа улога на 21 годишниот голман кој паралелно ја чува мрежата и на младинската репрезентација. Алчевски цели седум години е во струмичкиот прволигаш кој од сезона во сезона покажува...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Brera Strumica vs MGP Highlights 25 02 2024
26.02.2024
Победа над Македонија ЃП во Турново – одлична игра на нашите момци
25.02.2024
Круљ: Во недела на „Кукуш“ во Турново ќе играме за да ги потврдиме трите бода од Кратово !
23.02.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.