Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/21.04.2024/Градски стадион Гостиварmk

Ден

февруари 25, 2024
25
Фев
2024

Победа над Македонија ЃП во Турново – одлична игра на нашите момци

Нашиот сениорски состав забележа победа против Македонија ЃП и се одлепи од опасната зона на прволигашката табела, што е една од главните цели за овој дел на првенството.  На стадионот „Кукуш“ во Турново избраниците на Бојан Круљ славеа со 3:0 над гостинскиот состав кој не успеа дакреира ниту една посериозна шанса за гол пред Марко...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Brera AP vs Voska Highlights
15.04.2024
Победа над Воска, Мартин Ѓоргиевски во финишот од мечот донесе радост
13.04.2024
Brera 3 1 Pelister Pomladi pioneri 13 04 2024 cela utakmica
13.04.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.