Ден

мај 11, 2024
11
Мај
2024

Нашиот клуб има одлични деца – со две генерации победници на регионалниот турнир во Струмица

Две генерации на ФК АП Брера Струмица и тоа 2014, 2015 година, обезбедија пласман на завршен турнир од Детската лига на ФФМ во Скопје откако денеска на регионалниот, во конкуренција на пет екипи од овој дел на државата беа на тронот односно меѓу најдборите три екипи. На овој тунир кој се играше на теренот со...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Sponsors

This site is registered on wpml.org as a development site.