Ден

мај 20, 2024
20
Мај
2024

ПОСТАВЕНИ СЕ ТЕМЕЛИТЕ, НА РЕД СЕ РЕЗУЛТАТИТЕ – интервју со директорот на Брера Струмица Јован Симиќ

Заврши Првата фудбалска лига на Македонија, во која ова сезона „Брера Струмица“ го зачува прволигашкиот статус, успеа да им создаде главоболки на останатите прволигаши а го направи и најголемиот трансфер во историјата на клубот. Сето тоа за една сезона во која како клуб се соочивме со голем број турбуленции и предизвици, но и покрај се...
Прочитај повеќе
This site is registered on wpml.org as a development site.