Ден

мај 27, 2024
27
Мај
2024

Ванчо Стојанов поставен за генерален додека Јован Симиќ за спортски директор на нашиот ФК ,,АП БРЕРА Струмица“

Во функција на посилна организациона структура, ФК „Брера Струмица“ во новата првенствена сезона влегува со промени на раководните лица.  Досегашниот генерален  директор на клубот  Јован Симиќ во иднина ќе ја извршува позицијата спортски директор додека нов генерален директор ќе биде Ванчо Стојанов.  Стојанов во нашиот клуб дојде зимава на стартот од пролетниот дел на  првенството....
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Sponsors

This site is registered on wpml.org as a development site.