Ден

јуни 4, 2024
04
Јун
2024

Со победа над Партизан го отворивме турнирот во Златибор – Србија

Нашиот младински состав со победа над Белградски Партизан го отвори меѓународниот турнир ,,КУП на Пријателство“ во Златибор – Србија. Момците предводени од стратешкото трио Мартин Алаѓозовски, Ѓорѓе Стојчев и Борче Постолов беа доминантни во текот на целиот натпревар и заслужено славеа со 2:1 и ги освоија првите бодови на турнирот. Одиграа борбено, квалитетно без многу...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Sponsors

This site is registered on wpml.org as a development site.