Ден

јуни 22, 2024
22
Јун
2024

Воспоставуваме соработка со ФК Брера Тучамен од Мозамбик кој е дел од семејството на БРЕРА ХОЛДИНГ

Генералниот директор на нашиот клуб Ване Стојанов заедно со првиот помошник на шефот на стручниот штаб Душан Дошљак се во посета на ФК „Брера Тучамен“ од Мозабик кој исто така е во сопственост на Брера Холдинг.  Целта на посетата е воспоставување и зацврстување на соработката  меѓу двата клуба на едно високо ниво, како и разгледување...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Sponsors

This site is registered on wpml.org as a development site.