Ден

јуни 28, 2024
28
Јун
2024

Искусниот напаѓач Антонио Каланоски ново засилување на првиот тим !

Искусниот напаѓач Антонио Каланоски e новото име во редовите на нашиот прв тим. 30 годишниот фудбалер со потекло од Охрид , потпиша договор за нашиот клуб за следната натпреварувачка сезона откако во последната настапуваше за кратовски Силекс. Станува збор за фудбалер кој игра во нападот и зад себе има огромно искуство во повеќе македонски клубови...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Sponsors

This site is registered on wpml.org as a development site.