Пораз во Кратово, не одигравме според очекуваното

Нашите момци претрпеа висок пораз на гостувањето во Кратово во второто првенствено коло. Силекс мечот го затвори со 4:о на своето конто остварувајки ја првата победа а ние го запишавме првиот пораз оваа првенство. Преку Марко Додев, рано примивме гол што го разниша нашиот концепт и однос кон играта а Марко Ѓорѓиевски во продолжение постигна хет трик за убедливата победа. На полувреме 2:0 а во вторите 45 минути Ѓорѓиевски постигна уште два гола за конечните 4:0

Нашиот тим не го даде очекуваното на теренот. Стратегот Бојан Круљ призна дека ова е најлошиот натпревар што го одиграле неговите избраници.

,,Го загубвме мечот со четири гола и како што реков минатата недела, ако против Вардар ја одигравме најдобрата средба, ова беше најлоша средба откако сум тука. Најголемата одговорност за ваков пораз ја превземам јас.  Нема што да кукаме иако боли поразот, ќе направиме интерни разговори меѓу нас за да ги најдеме грешките и да се издигнеме од овој пораз“, изјави Круљ.

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

ZFK Tiverija Brera vs ZFK Top Gol Cela utakmica 15 09 2024
15.09.2024
Победа над Беса за враќање на самодовербата, одличен старт и за стратегот Михаилов