Следен натпреварФК Силекс vs ФК АП Брера Струмица/18.02.2024/Градски стадион Кратовоmk

Ден

октомври 22, 2023
22
Окт
2023

Бод од тешкото гостување кај Шкендија во Тетово – Лео со одличен гол

Нашиот тим  одигра нерешено против Шкендија во Тетово (1:1) во рамките на единаесетото првенствено коло од Првата фудбалска лига на Македонија и освои бод од ова тешко гостување.  Во 75 минута го отворивме резултатот преку Леонардо Антонио кој биеше прецизно од 20 тина метри но за жал не успеавме да се одбраниме само четири минути...
Прочитај повеќе
This site is registered on wpml.org as a development site.