Ден

октомври 24, 2023
24
Окт
2023

Утре играме Куп натпревар против Гостивар и веруваме во позитивен резултат

Нашите првотимци утре против Гостивар на теренот на СЦ  Пандев во Струмица го играат осминафиналето од Купот на Македонија. Станува збро за противник од кого бевме поразени пред неполни три недели. Но сега императивот е друг – продолжување во натпреварите за освојување на КУП титулата, преку која пред неколку сезони излеговме и на европската фудбалска...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Sponsors

This site is registered on wpml.org as a development site.