Следен натпреварФК АП БРЕРА Струмица vs ФК Шкупи/10.12.2023/СЦ Пандевmk

Ден

октомври 29, 2023
29
Окт
2023

Минимален пораз на гостувањето кај Вардар во Скопје

По пласманот во четвртфиналето од фудбалскиот КУП на Македонија, нашиот прв тим не успеа да забележа и првенствена победа. На гостувањето кај Вардар претрпевме минимален пораз од 1:0.  Грешката што ја направивме уште во раната фаза од мечот или поконкретно во 7 минута, домакините ја искористија и постигнаа гол кој се покажа и како победоносен....
Прочитај повеќе
This site is registered on wpml.org as a development site.