Следен натпреварФК АП Брера Струмица vs ФК Струга Трим Лум/11.11.2023/СЦ Пандевmk

Ден

ноември 3, 2023
03
Ное
2023

Утре играме против Воска Спорт – тимот е подготвен за победа за да ја врати самодовербата !

Нашиот сениорски состав утре против Воска Спорт во гости ги продолжува натпреварите од Првата фудбалска лига на Македонија. Во денешните изјави на стратегот Џовани Валенти, искусниот Александар Ристевски и младиот Ване Крстевски се надеваат на прекин на лошата серија резултати со која би се вратила самодовербата кај играчите. На прашањето дали може да се повтори...
Прочитај повеќе
This site is registered on wpml.org as a development site.