Следен натпреварФК АП БРЕРА Струмица vs ФК Шкупи/10.12.2023/СЦ Пандевmk

Ден

ноември 4, 2023
04
Ное
2023

Освоен бод на гостувањето кај Воска Спорт во Охрид по ремито од 1:1

Нашиот сениорски состав успеа да извлече реми на гостувањето кај дебитантот во Првата фудбалска лига на Македонија Воска Спорт кој во денешниот меч се покажа како доста незгоден противник. Понесени од желбата за позитивен резултат уште од стартот на натпреварот тргнавме офанзивно со цврста и тактичка игра. Создадовме и шанси кои не ги реализиравме па...
Прочитај повеќе
This site is registered on wpml.org as a development site.