Ден

ноември 7, 2023
07
Ное
2023

Утре во Кавадарци против Тиквеш за пласман во полуфиналето од Купот

Сениорскиот состав на Брера Струмица утре во Кавадарци го игра четвртфиналниот меч од Купот на Македонија. Противник е тимот на Тиквеш со кого на стартот од тековната првенствена сезона славевме со 2:0. Според стручниот штаб, ни најмалку нема да биде лесно утре на стадионот во Кавадарци имајки во предвид поддршката што ќе ја имаат фудблерите...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Sponsors

This site is registered on wpml.org as a development site.