Следен натпреварФК АП Брера Струмица vs ФК Струга Трим Лум/11.11.2023/СЦ Пандевmk

Ден

ноември 8, 2023
08
Ное
2023

Не обезбедивме полуфинале од Купот, во пенал драмата немавме среќа

Нашиот прв тим се збогува со КУП натпреварувањето откако денеска во Кавадарци претрпевме пораз од Тиквеш дури во втората серија пенали.  Регуларниот дел од натпреварот заврши 1:1. Во првата серија на пенали резултатот беше 3:3 но во продолжението на наизменично изведување пеналите Мартин Ѓеоргиевски не погоди со што крајниот резултат беше 6:5 за Тиквеш од...
Прочитај повеќе
This site is registered on wpml.org as a development site.