Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/03.03.2024/Градски стадион Гостиварmk

Ден

декември 3, 2023
03
Дек
2023

Минимален пораз од Работнички во Скопје откако останавме со играч помалку на теренот

Сениорскиот состав на Брера претрпе минимален пораз во претпоследното есенско коло од Првата фудбалска лига на Македонија . На гостувањето кај Работнички загубивме со 1:0 откако Нахуел Исмаил Франко во 53 минута доби црвен картон заради прекршок на противнички фудбалер во напад. Во првото полувреме бевме рамноправен противник со домакините и ги затворивме сите приоди...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Brera Strumica vs MGP Highlights 25 02 2024
26.02.2024
Победа над Македонија ЃП во Турново – одлична игра на нашите момци
25.02.2024
Круљ: Во недела на „Кукуш“ во Турново ќе играме за да ги потврдиме трите бода од Кратово !
23.02.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.