Следен натпреварФК АП Брера Струмица vs ФК Македонија ЃП/25.02.2024/Стадион Кукуш Турновоmk

Минимален пораз од Работнички во Скопје откако останавме со играч помалку на теренот

Сениорскиот состав на Брера претрпе минимален пораз во претпоследното есенско коло од Првата фудбалска лига на Македонија . На гостувањето кај Работнички загубивме со 1:0 откако Нахуел Исмаил Франко во 53 минута доби црвен картон заради прекршок на противнички фудбалер во напад.

Во првото полувреме бевме рамноправен противник со домакините и ги затворивме сите приоди кон нашиот гол. Во второто полувреме исклучувањето на Франко го наруши концептот на игра и казната стаса во 70 минута кога Адем искористи еден отпадок топка и ја смести во мрежата на Алчевски.

По поразот од Работнички паднавме на 8 позиција со вкупно 20 бода. Следното коло на домашен терен го пречекуваме тимот на Шкупи престојниот викенд

This site is registered on wpml.org as a development site.