Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/03.03.2024/Градски стадион Гостиварmk

Ден

јануари 24, 2024
24
Јан
2024

Фудбалерите на Брера заминаа на подготовки во Анталија – Турција

Фудбалерите од првиот тим заедно со стручниот штаб како и дел од управата на ФК Брера Струмица, денеска отпатуваа за Анталија -Турција каде ќе ја одработат втората фаза од подготвителниот период за пролетниот дел од првенствената сезона. Тие ќе бидат сместени во хотел ,,Хотеллa“ кој има и свој спортски комплекс, каде нашите момци ќе ги...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Brera Strumica vs MGP Highlights 25 02 2024
26.02.2024
Победа над Македонија ЃП во Турново – одлична игра на нашите момци
25.02.2024
Круљ: Во недела на „Кукуш“ во Турново ќе играме за да ги потврдиме трите бода од Кратово !
23.02.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.