Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/03.03.2024/Градски стадион Гостиварmk

Ден

јануари 27, 2024
27
Јан
2024

Против Верес покажавме добра игра – вели младиот Давид Ристовски кој постигна гол !

На мечот против украинскиот состав Верес, стратегот на на нашиот клуб Брера Бојан Круљ дозволи шанса и на младите играчи. Истата максимално ја искористи младиот 17 годишен Давид Ристовски кој во 69 минута постигна гол. Тој вели дека  атмосферата е одлична, добро се работи и дека ФК Брера дава шанса на сите млади играчи да...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Brera Strumica vs MGP Highlights 25 02 2024
26.02.2024
Победа над Македонија ЃП во Турново – одлична игра на нашите момци
25.02.2024
Круљ: Во недела на „Кукуш“ во Турново ќе играме за да ги потврдиме трите бода од Кратово !
23.02.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.