Следен натпреварФК Гостивар vs ФК АП Брера Струмица/03.03.2024/Градски стадион Гостиварmk

Ден

јануари 30, 2024
30
Јан
2024

Пораз од полски Рух – одличен гол на младиот Марио Костов !

Нашите фудбалери го одработија и третиот контролен натпревар на подготвките во Анталија во Турција каде силите ги одмеривме со полскиот состав Рух во кој претрпевме пораз од 2:1. Одигравме рамноправен натпревар во кој стратегот Бојан Круљ повторно даде акцент на воигрување на екипата со одредени тактички акции. Се даде можност на целиот играчки состав со...
Прочитај повеќе

Останете поврзани

Следете нè за сите најнови ажурирања, содржини од зад сцената и ексклузивни интервјуа со играчи и тренери.

Последни новости

Brera Strumica vs MGP Highlights 25 02 2024
26.02.2024
Победа над Македонија ЃП во Турново – одлична игра на нашите момци
25.02.2024
Круљ: Во недела на „Кукуш“ во Турново ќе играме за да ги потврдиме трите бода од Кратово !
23.02.2024

Спонзори

This site is registered on wpml.org as a development site.